NYTÅRSCRUISE 2026-27

NYTÅRSCRUISE fra Aalborg til Hirtshals 2026-27
-en nytårsoplevelse ud over det sædvanlige med ULF Ferie om bord på Fjord Line.
Skyd det nye år i gang med en festlig nytårsfejring til søs. Nytårscruiset byder på tre hyggelige dage. Det første døgn ligger båden til kaj i Aalborg, så her bliver der rig mulighed for at se nærmere på Aalborgs hyggelige gader.
Den 31/12 kl. 17 går skibet til søs, og I kan for alvor tage hul på Nytårsfejringen 2026-27. Rammerne er sat for en skøn og ikke mindst uforglemmelig Nytårsfest.
Traditionen tro er der mulighed for at se Kong Frederiks Nytårstale på storskærm, som efterfølges af en lækker middag med en overdådig festbuffet. Derudover kan du glæde dig til et Nytårsshow med dygtige artister og musikere, samt muligheden for at deltage fx. i bingo og quiz. Der vil være livemusik og mulighed for dans til langt ud på natten.
Til midnat løfter vi glassene og skåler for det nye år med bobler og kransekage, med mulighed for at se fyrværkeriet over Skagen. Senere rundes festen af med natmad.
Skibet ankommer til Hirtshals den 1. januar kl. 18.15, hvor bustransport retur til Aalborg er inkluderet i prisen.
REJSETIDSPUNKTER OG PRISER
Afrejse: 30. december 2026
Hjemkomst: 1. januar 2027
INKLUDERET I PRISEN
- Overfart fra Aalborg til Hirtshals samt bus retur til Aalborg
- 2 overnatninger på Fjordline
- Aftensmad 30/12 og brunch 31/12 i Aalborg ekskl. drikkevarer.
- Nytårsfestbuffet med Øl, vand og vin under middagen*
- Bobler og kransekage
- Natmad Nytårsnat
- Morgenmad
- Frokostbuffet
- Livemusik og dansegulv
- Nytårsshow
- Deltagelse af ULF Feries frivillige
OBS! Drikkevarer til frokost mm. betales individuelt
* Øl, vand og vin ad libitum, gælder i tidsrummet 18:30 – 22:00
TILMELDING OG BETALING
Tilmeld dig hurtigst muligt på www.ulf-ferie.dk.
Depositum på 2.000 kr. betales senest 7 dage efter modtagelse af bekræftelse.
Restbeløb betales senest d. 1. december2026
Husk: Du skal have en rejseforsikring og afbestillingsforsikring, når du rejser med ULF Ferie.
Pris pr. person i delt kahyt uden vindue: Tillæg for enekahyt uden vindue: 400 kr.
3.600 kr.
Pris pr. person i delt kahyt med vindue:
4.000 kr.
Tillæg for enekahyt med vindue: 400 kr.
